2017.01.01

Vi hade ett lugnt nyårsfirande här hemma igår, speciellt för mig som däckade av min förkylning efter middagen och sov i princip i tolv timmar i sträck. Det hjälpte dock, så idag är jag piggare än vad jag var i går kväll. Lyckligtvis hann jag äta efterrätten innan jag smög upp till sovrummet för att vila lite!

img_4918

Idag är som sagt en trevligare dag, både mående-mässigt och väder-mässigt. Jag gick ut till stallet när Rebecka kom och fick sällskap av henne ut på en skrittrunda med alla våra hästar. En bra inledning på det nya året 🙂

img_4921

I morgon börjar jag jobba och jag har dessutom ett läkarbesök inbokat. Jag ska/har ju börjat arbeta lite smått med epoxy på jobbet och ska då göra ett utandningsprov hos läkaren för en slags ”förundersökning” innan jag jobbar mer med det. Typ, kanske är nåt mer test jag ska göra, vi får se! Får hoppas det inte gör något om jag fortfarande är lite, lite förkyld.

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.