Ja det blir ju inte all lika kul att blogga utan bilder! Men jag har en plan, jag ska bara ha tillräckligt med energi kvar på kvällen för att orka fixa det. Och det har jag inte idag så det får bli ytterligare ett bildlöst inlägg.
I helgen har det blivit massa staketfix, ogräsrensning och idag blev det lite skutt-hoppning för mig och Kaprifol. Skoj! Axel har kört över hela hästarnas vinterhage med traktor släpandes på snökedjor också för att testa att jämna till den lite efter denna blöta vinter. Blev nog rätt bra ändå.
Grillat med grannarna har vi gjort också. Och idag åt vi glass. Var ju riktigt somrigt väder ute. Och ännu varmare ser det ut att bli i veckan! Nästan så man ser gräset växa med blotta ögat.